حواله وسترن یونیون و طریقه ارسال آن

حواله وسترن یونیون، مزایا و معایب ارسال
شناخت امکانات متعدد کمپانی چند ملیتی وسترن یونیون از آن جهت اهمیت دارد که بدانیم این شرکت چه خدماتی برای عرضه دارد.
بزرگترین مزیت و خوبی حواله وسترن یونیون در دو فاکتور است. اول آن‌که نیاز به حساب بانکی برای ارسال کننده و یا دریافت کننده ندارد. و دوم، سرعت انتقال است. شاید تصور شما این باشد که تراکنش در بستری غیر از بانک ممکن است مبلغ ارسالی شما را به مخاطره بیندازد. در این‌صورت پاسخ این است که: کمپانی بزرگ چند ملیتی وسترن یونیون از چنان شهرت و آوازه جهانی برخوردار است که برای تراکنش مالی شما، اگر بر بستری سالم انجام شود، هیچ خطری نخواهد داشت.
5
(1)

حواله وسترن یونیون یکی از معتبرترین حواله‌های ارزی در سطح جهانی است. زمانی که از حواله ارزی صحبت می‌شود باید تمام جنبه‌های خوب و بد، آسان بودن و سختی، امکان ارسال به تمام نقاط دنیا و یا عدم ارسال، مبالغ ارزی بالا و مبالغ پایین را در نظر بگیریم. در مقالۀ حواله وسترن یونیون و طریقه ارسال آن با فرخ پی، ما این موارد را بر می‌شمریم تا به نتیجه مورد نظر برسیم و شما مشتری محترم خود بسنجید که در شرایط کنونی ایران، آیا حواله وسترن یونیون نیازهای شما را برای تراکنش ارزی مرتفع می‌کند؟

شناخت حواله وسترن یونیون و طریقه ارسال آن با خدمات ارزی فرخ پی

کمپانی آمریکائی- بین المللی وسترن در سال 1851 به عنوای یک شرکت ارائه خدمات تلگرافیک و سرویس‌های ارتباطی کار خود را شروع نمود. اما این کمپانی بسیار بزرگ خدمات مالی امروز، با داشتن ایده های بلند پروازانه، راه حل های نوآورانه و تیمی متشکل از 500 هزار نمایندگی در قریب به 200 کشور ، وسترن یونیون را به یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین شرکت‌های انتقال پول به سراسر جهان فقط در 1 دقیقه تبدیل کرده است.

شرکت وسترن یونیون، خدمات متنوعی دارد. از جمله خدمات آن، انتقال پول فرد به فرد ، مانی اوردر ، پرداخت‌های تجاری، پرداخت قبوض مختلف و نیز خدمات ارتباطی. در ایران به این علت که بر اثر تحریم‌ها، وسترن یونیون دفتر و خدمات مستقلی ندارد، بیش از همه ، وسترن یونیون را به عنوان راهی برای انتقال پول نقد از یک فرد به فرد دیگر و یا به شرکت دیگر می‌شناسند.

راههای تماس
برای انجام کلیه تراکنشهای ارزی خود با سایر کشورها، از این راهها با ما در تماس باشید

شناسایی تمام جوانب وسترن

اگر بخواهیم جنبه‌های خوب و بد، آسانی ارسال و یا سختی، امکان ارسال حواله و یا عدم ارسال و نیز شرایط انتقال مبالغ ارزی بالا و یا کم، مثلا زیر 100 دلار را از طریق وسترن بررسی کنیم، لازم است این طریقه تراکنش مالی را با یک شیوه انتقال ارزی مطرح دیگر، مثلا سوییفت در بوتۀ مقایسه قرار دهیم.

حواله وسترن یونیون و طریقه ارسال آن تنها ضمن این مقایسه است که می‌تواند محک واقعی بخورد. فرخ پی در ادامه مطلب یک‌یک این موارد را شرح خواهد داد. در ادامه مزایا و معایب وسترن با مشاهده کنید.

الف= شناخت خوبی و بدی

 1. خوبی: بزرگترین مزیت و خوبی حواله وسترن یونیون در دو فاکتور است. اول آن‌که نیاز به حساب بانکی برای ارسال کننده و یا دریافت کننده ندارد. و دوم، سرعت انتقال است. شاید تصور شما این باشد که تراکنش در بستری غیر از بانک ممکن است مبلغ ارسالی شما را به مخاطره بیندازد. در این‌صورت پاسخ این است که: کمپانی بزرگ چند ملیتی وسترن یونیون از چنان شهرت و آوازه جهانی برخوردار است که برای تراکنش مالی شما، اگر بر بستری سالم انجام شود، هیچ خطری نخواهد داشت. این بستر بدان معنی است که شما به عنوان ارسال کننده وجه، باید از هویت واقعی گیرنده وجه‌تان کاملاً مطمئن باشید. و اما سرعت انتقال بدان معنی است که در صورتی‌که گیرنده وجه شما در همان لحظه ارسال در نمایندگی شرکت محل مورد نظر حضور داشته باشد، می‌تواند با نشان دادن مدرک شناسایی معتبر، بلافاصله مبلغ خود را نقداً دریافت کند.
 2. بدی: شاید اگر بخواهیم برای وسترن یونیون یک مزیت بد را نام ببریم، امکان استفاده از بستر این شبکه مالی جهانی برای ارسال پول به افراد و یا گروه‌های غیر قانونی، تروریستی، شبکه‌های خلافکار و غیره، توسط افراد دست دوم باشد.

ب= آسانی ارسال و یا سختی ارسال

 1. برای شما انتقال پول از طریق وسترن یونیون بسیار آسان است اگر: در کشوری هستید که مورد تحریم نیست، خودتان از نظر قانونی منع ارسال ندارید و یا تحت تعقیب بین‌المللی نیستید. گیرنده وجه‌تان نیز این موانع را ندارد. در صورتی‌که این موارد در مورد شما و گیرنده وجه‌تان صدق نمی‌کند، کافی است به نزدیک‌ترین نمایندگی این شرکت مراجعه کنید و در مدت زمانی کوتاه، حواله‌تان را ارسال کنید.
 2. طبیعی است که با آگاهی از مورد 1، اگر شما در کشورهای تحت تحریم باشید و یا یکی از طرفین مراوده مالی مورد تعقیب و یا تحریم باشد، در این صورت ارسال مستقیم توسط خودتان و دسترسی مستقیم طرف حسابتان به مبلغ ارسالی، ناممکن است. پس چاره‌ای دیگر باید بیندیشید.
مزایاس حواله ارزی وسترن
وسترن یونیون حواله‌ای ارزی است که نیاز به داشتن حساب بانکی گیرنده وجه ندارد و از این حیث برای برخی افراد و سازمانها ایده‌آل است

ج- امکان ارسال حواله و یا عدم ارسال

 1. برای تمامی افراد عادی که مشکل قانونی بین‌المللی ندارند، امکان ارسال حواله وسترن یوینون فراهم است. به همین خاطر، خدمات ارزی فرخ پی، به این خاطر که فعلاً از داخل کشورمان ارسال حواله از طریق وسترن یونیون فراهم نیست، از طریق کشورهای مجاور و مجاز، و توسط افراد کاملاً مطمئن، حواله وسترن یونیون را به سایر کشورهای مجاز ارسال می‌کند.
 2. در صورتی‌که گیرنده وجه شما در کشوری است که مورد تحریم است و یا خود گیرنده وجه بنا به دلایلی، مشکوک است و امکان بلوکه شدن وجه در میان باشد، حواله شما قابل ارسال نیست.

د- شرایط انتقال مبالغ ارزی بالا و کم

شما اگر قرار است مبالغ زیر 100 دلا را از طریق این شیوۀ ارنتقال ارزی ارسال کنید، ممکن است هزینه ارسال برایتان مقرون به صرفه نباشد. مگر آنکه ارسال شما در شرایط اضطرار باشد و یا دسترسی به سایر روشهای ارسال ارزی برایتان مقدور نباشد.

همچنین، برای ارسال مبالغ بالای 4000 دلار هم محدودیت وجود دارد. در این مواقع و بخاطر جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی بلوکه شده یا عدم ارسال، حواله در دفعات مکرر ارسال خواهد شد.

این نوشته برای شما مفید بود؟

برای امتیازدهی روی ستاره‌ها کلیک کنید

متوسط امتیازات 5 / 5. تعداد آرا 1

هنوز کسی رای نداده. اولین نفر شما باشید!

متاسفیم که این نوشته برایتان مفید نبود

نظرتان را برای بهبود نوشته با ما در میان بگذارید

به نظرتان چطور آن را بهبود دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما


  مطالب پربازدید

  مطالب مرتبط

  حواله وسترن یونیون به امریکا

  خدمات ارزی فرخ پی اضافه بر ارسال حواله وسترن یوینون به امریکا، سایر راههای انتقال ارزی به امریکا را نیز ارائۀ می‌دهد. حواله سوئیفت، حواله نقدی، حواله داخلی و اقسام پرداخت‌های آنلاین از طریق کارت‌های اعتباری را با خدمات ارزی فرخ پی تجربه کنید.

  حواله ارزی با وی چت

  وی چت از زبانهای چینی، انگلیسی، اندونزیایی، اسپانیایی، پرتغالی، ترکی، مالایی، ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، ایتالیایی، تایلندی، ویتنامی، هندی و روسی پشتیبانی می‌کند. همچنین بر روی شبکه‌های وای‌فای، ۲G، ۳G، و ۴G  قابل دسترسی است.

  حواله وسترن یونیون، مزایا و معایب ارسال

  حواله وسترن یونیون و طریقه ارسال آن

  بزرگترین مزیت و خوبی حواله وسترن یونیون در دو فاکتور است. اول آن‌که نیاز به حساب بانکی برای ارسال کننده و یا دریافت کننده ندارد. و دوم، سرعت انتقال است. شاید تصور شما این باشد که تراکنش در بستری غیر از بانک ممکن است مبلغ ارسالی شما را به مخاطره بیندازد. در این‌صورت پاسخ این است که: کمپانی بزرگ چند ملیتی وسترن یونیون از چنان شهرت و آوازه جهانی برخوردار است که برای تراکنش مالی شما، اگر بر بستری سالم انجام شود، هیچ خطری نخواهد داشت.

  چت آنلاین
  ارسال