اگر تا کنون مراودات تجاری با شرکت‌های خارجی داشته‌اید یا برای پرداخت اپلیکیشن فی یا شهریه دانشگاه نیاز به انتقال پول بانکی پیدا کرده باشید احتمالاً نام حواله TT به گوشتان خورده است. این روش انتقال ارز بانکی سال‌هاست که در سراسر جهان در حال انجام است و بانک‌های سراسر دنیا را به یکدیگر اتصال داده است.

زندگی در دنیای پیچیدۀ امروزی، با گسترش روزافزون ارتباطات مالی و تجاری، برخی اوقات چنین ایجاب می‌کند که با روشی به غیر از روش‌های نقدی همچون وسترن یونیون و مانی‌گرام که بیشتر به عنوان حواله‌های نقدی کاربرد دارند، اقدام به ارسال پول کنیم. از میان تمام روش‌های پرداخت پول، حوالۀ بانکی سوئیفت یا در واقع  همان حوالۀ T/T  (Telegraphic Transfer)  که در بستر شبکۀ جهانی سوئیفت انجام می‌گیرد، به ‌خاطر مزایای فراوانی که دارد یکی از امن‌ترین راه‌های انتقال پول است.

حواله tt

سوئیفت چیست؟

سوئیفت یک سیستم نقل و انتقال بانکی جهانی است که در این سیستم اعتبار بین دو بانک که عضو این سیستم جهانی هستند به‌صورت رمز و اطلاعات کد شده رد و بدل می‌شود. این اطلاعات و رمزها در حقیقت میان کامپیوترهای مبدأ و مقصد وجود دارد و رمز تا پیش از رسیدن به کامپیوتر مقصد بازشدنی نیست. سوییفت در حال حاضر یکی از امن‌ترین سیستم‌های انتقال ارز بین‌المللی است.

استاندارد بودن: نقل انتقال بانکی در بستر سوئیفت با پیام‌ها و رمزهای کاملاً یکسان و استاندارد انجام می‌شوند که امکان هرگونه دخل و تصرف و سلیقۀ شخصی را ناممکن می‌کند.

سرعت بالا: ارسال پیام‌ها در بستر سوئیفت در چند ثانیه انجام میشود که بلافاصله پیام ارسالی بدست پیام گیرنده می‌رسد.

اطمینان: کاربر نقشی در رمزنگاری و رمزگذاری این سیستم ندارد و این عملیات کاملاً سیستمی انجام می‌شود و از درصد بسیار بالای امنیت برخوردار است.

هزینه کم: خدمات و هزینۀ نقل و انتقال در بستر سوئیفت از بسیاری از روش‌های انتقال بانکی کمتر است و این موضوع خصوصاً برای نقل و انتقال مبالغ بالا بسیار به صرفه است.

کدهای مورد استفاده در حواله های بانکی

برای انجام حواله tt علاوه برای کد سوییفت معمولا چند کد دیگر هم مورد نیاز است که بسته به کشور مقصد متفاوت است.

کد IBAN: کد ایبان معادل کد شبا در ایران است. این کد برای حساب‌های یورویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Routting number: اگر قصد ارسال حواله دلار به آمریکا دارید، باید این کد را از دریافت کننده درخواست کنید.

کد IFSC: برای درخواست حواله بانکی روپیه یا دلار به هند باید این کد را در اختیار داشته باشید

کد BSB: این کد نیز برای حواله دلار استرالیا به این کشور مورد نیاز است.

شما می‌توانید درخواست خود برای حواله tt یا سوییفت را از طریق فرم موجود در این صفحه ارسال کنید. همچنین ما روش‌های مختلفی برای ارتباط در اختیارتان گذاشته‌ایم. سوال یا درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

فرم درخواست حواله TT

مشخصات متقاضی

 

مشخصات دریافت کننده

 

تایید هویت انسانی